Wsparcie dla wszystkich technik spawania dzięki kompleksowej ofercie spawalniczych gazów osłonowych i laserowych, mieszanek spawalniczych oraz niezawodnych rozwiązań dystrybucyjnych.
Spawanie łukowe elektrodą topliwą w osłonie gazów obojętnych (MIG) i aktywnych (MAG)
Spawanie metodami MIG (Metal Inert Gas – w osłonie gazów obojętnych) i MAG (Metal Active Gas – w osłonie gazów aktywnych) obejmuje grupę procesów spawania łukowego z wykorzystaniem energii cieplnej generowanej przez łuk elektryczny prądu stałego, w celu stopienia elementu spawanego i materiału elektrody topliwej w obszarze spoiny. Drut elektrodowy przesuwany jest przez rolki podajnika w kierunku jeziorka spawalniczego. Oferujemy gazy i sprawdzone mieszanki spawalnicze opracowane z myślą o pełnym wykorzystaniu zalet spawania metodą MIG/MAG.
Nasi specjaliści pomogą dobrać gazy oraz rozwiązania dystrybucyjne najlepiej dostosowane do potrzeb.
Spawanie łukowe nietopliwą elektrodą wolframową w osłonie gazów obojętnych (TIG)
W przypadku spawania elektrodą wolframową w osłonie gazów obojętnych (TIG) do stapiania metalu w obszarze złącza i wytworzenia jeziorka ciekłego metalu wykorzystuje się energię cieplną generowaną przez łuk elektryczny, tworzący się pomiędzy nietopliwą elektrodą wolframową a spawanym materiałem.
Spawanie metodą TIG zapewnia wysoką jakość połączeń dla różnorodnych materiałów o grubości do około 8 lub 10 mm i jest przydatne w przypadku spawania rur i blach. Wśród czynników warunkujących prawidłowe spawanie należy wymienić właściwy dobór gazu osłonowego, drutu spawalniczego, elektrody wolframowej oraz techniki spawania.
Spawanie łukowe elektrodą otuloną (MMA)
Spawanie metodą MMA jest wszechstronnym procesem spawania łukowego. Spawanie metodą MMA umożliwia łączenie większości gatunków stali, stali nierdzewnej, żeliwa oraz wielu materiałów nieżelaznych. Jest to metoda łączenia wielu gatunków stali niestopowych i niskostopowych o dużej wytrzymałości.
Spawanie łukowe drutem z rdzeniem proszkowym topnikowym (FCAW)
W metodzie spawania drutem z rdzeniem proszkowym topnikowym (FCAW) wykorzystuje się energię cieplną generowaną przez łuk elektryczny prądu stałego w celu stopienia metalu w obszarze złącza. Spawanie metodą FCAW jest niezwykle efektywnym procesem w przypadku różnych gatunków stali niestopowej, stopowej, nierdzewnej i stali duplex. Rozwiązanie to można również stosować do napawania.
Spawanie laserowe
Istotną rolę w spawaniu laserowym pełnią gazy osłonowe. Poza ochroną roztopionego metalu i rozgrzanych obszarów elementu przed wpływem czynników zewnętrznych, odpowiedni gaz może zwiększyć prędkość spawania i/lub poprawić właściwości mechaniczne spoiny. Dobór właściwego gazu technologicznego jest kluczowym elementem procesu spawania laserami CO2, natomiast w przypadku spawania laserami światłowodowymi i diodowymi nie ma aż tak dużego znaczenia.
Pomagamy dobrać gazy oraz rozwiązania dystrybucyjne najlepiej dostosowane do potrzeb w zakresie spawania laserowego.